Dofinansowanie na świetlice wiejskie w Sarnówce i Załęczu

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Gminie Rawicz dotację na realizację inwestycji w świetlicach wiejskich oraz na terenie przyległym w Sarnówce i Załęczu w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś, w programie "Wielkopolska Odnowa Wsi". Na 128 dotowanych sołectw w Wielkopolsce projekty Gminy Rawicz zajęły wysokie 22. i 23. miejsce.

Spotkajmy się w świetlicy w Załęczu

 

W grudniu 2017r. zakończyła się realizacja projektu pn.”Spotkajmy się w świetlicy w Załęczu zrealizowanego w ramach V edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. Umowę o udzielenie pomocy finansowej nr DR 400/2017 podpisano z Samorządem Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dnia 13.11.2017r.

Sołectwo Załęcze z dotacją Urzędu Marszałkowskiego na wyposażenie świetlicy wiejskiej

 

 

Sejmik Województwa Wielkopolskiego w dniu 23.10.2017r. przyznał dotację w wysokości 5.000 zł dla Sołectwa Załęcze na realizację projektu: "Spotkajmy się w świetlicy w Załęczu" w ramach V edycji konkursu "Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw" w programie Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020.

Zadanie przewiduje wyposażenie świetlicy wiejskiej w Załęczu w kuchenkę gazową, warnik do wody, stół gastronomiczny ze zlewem i baterią zlewozmywakową, dwa garnki o poj. 20,9 litra oraz 5l., elektryczną patelnię gastronomiczną oraz 6 zestawów mebli składających się ze stołu i 8 krzeseł.

Projekt planowany do realizacji jeszcze w tym roku został oceniony wysoko, spośród 117 wniosków nadesłanych do konkursu, i znalazł się na 12. miejscu spośród 50 projektów, którym przyznano dotacje. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 18.368 zł z tego wkład finansowy z Funduszu Sołeckiego - 8.174 zł, natomiast z Budżetu Gminy Rawicz - 5.194 zł.

Zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych w Masłowie, Sarnówce i Dębnie Polskim

     

Dnia 31 października 2017r. zakończyły się prace związane z realizacją projektu pn.”Zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych w Masłowie, Sarnówce i Dębnie Polskim” w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020".

 

 

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dotację Gminie Rawicz na realizację zadania: "Zagospodarowanie terenów rekreacyjno - sportowych w Masłowie, Sarnówce i Dębnie Polskim" w wysokości 30.000,00 zł w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" w Programie Wielkopolska Odnowa wsi 2013 - 2020".

W Masłowie projekt przewiduje wykonanie nawierzchni boiska z kostki betonowej, zakup i montaż 2 koszty do koszykówki na stojaku jednosłupowym, zakup i montaż 4 lamp LED w celu oświetlenia boiska oraz postawienie koszy na śmieci.

W Sarnówce zostanie wykonany podest sceniczny, zakupione urządzenia sportowo rekreacyjne siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw: surfer, orbitrek i rower na pylonie, krzesło do wyciskania wraz z wyciągiem górnym na pylonie, bujaki na sprężynie: "konik", "kwiatuszek", huśtawka "ważka", huśtawka podwójna i karuzela wraz z regulaminem placu zabaw. Ponadto na terenie sołectwa zostaną posadzone krzewy. Ponadto do nowo wybudowanej świetlicy zostanie zakupione 8 kompletów ośmioosobowych stołów wraz z krzesłami.

W Dębnie Polskim za budynkiem świetlicy wiejskiej  powstanie drewniana altana o wymiarach 4x5m.

Udział mieszkańców w projekcie polega na przygotowaniu terenu pod inwestycję oraz nasadzeniu zieleni.

Całkowita wartość zadania wynosi 107.899,71 zł, w tym wkład finansowy pochodzący z budżetu Gminy Rawicz: 60.899,71 zł i Funduszu Sołeckiego - 17.000,00 zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca października 2017 r.

 
 
DO GÓRY