W listopadzie 2017r. zakończyły się prace związane z realizację przedsięwzięcia pn. "Zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne przy drogach Gminy Rawicz". Nasadzenie zostały wykonane przy następujących drogach:

- na odcinku drogi gminnej Konarzewo – Dąbrówka – 120szt. pęchęrznica kalinolistna Luteus, 120szt. -  pęcherznica kalinolistna Diabolo, 200 szt. – róża pomarszczona,

- na ul. 1000 - lecia w Rawiczu – 46szt. klon zwyczajny,

- na odcinku drogi gminnej w Kątach – 12 szt. lipa drobnolistna,

- na odcinku ścieżki rowerowej Rawicz – Sarnowa – 60szt. jesion wyniosły.

Gmina Rawicz zakończyła realizację przedsięwzięcia pn. "Przyrodnicza rewaloryzacja zabytkowego założenia flory i zachowanie fauny na Placu Wolności i Plantach Jana Pawła II w Rawiczu", którego koszt wyniósł 35.874,55zł, w tym dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 20.000,00zł.

Będzie bezpieczniej w gminie Rawicz

Zarząd Wojewódzkiego Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  przyznał Gminie Rawicz 35 tys. zł na zakup i montaż 2 elektronicznych syren alarmowych do powiadamiania ludności o zagrożeniach, awariach i klęskach żywiołowych wraz z antenami i dwoma radiotelefonami.

Syreny będą wykonane z bardzo lekkiego, odpornego na korozję stopu aluminium, a lekka konstrukcja głośników szczelinowych oraz masztu pozwoli na tworzenie różnych konfiguracji kierunkowych dźwięku.

Zaplanowano montaż urządzeń na budynku Ratusza w Rawiczu - Sarnowie, oraz  Szkoły Podstawowej w Masłowie. Syreny zostaną przystosowane do pracy w systemie cyfrowym. Urządzenia zostaną także zaprogramowane i zakonserwowane.

Całkowita wartość przedsięwzięcia została wyceniona na 44 760,00 zł.

 

Będzie więcej zieleni w gminie Rawicz

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał Gminie Rawicz 10.000 zł dotacji w ramach przedsięwzięcia priorytetowego „Tworzenie i uzupełnianie zadrzewień i zakrzewień w krajobrazie rolniczym” na projekt: ”Zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne przy drogach Gminy Rawicz” oraz 20.000 zł dotacji na zadanie „Przyrodnicza rewaloryzacja zabytkowego założenia flory i zachowanie fauny na Placu Wolności i Plantach Jana Pawła II w Rawiczu” w ramach przedsięwzięcia priorytetowego „Przyrodnicza rewaloryzacja parków zabytkowych”.

TERMO - 2017 i PIECYK - 2017 - już wkrótce nabór wniosków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w marcu i maju bieżącego roku ogłosi nabór na realizację Programów Priorytetowych obejmujących finansowanie przedsięwzięć w ochronie środowiska, realizowanych przez osoby fizyczne: Termomodernizacja budynków mieszkalnych jednorodzinnych „TERMO - 2017" i Wymiana źródła ciepła w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych „PIECYK - 2017".
DO GÓRY