A- A A+

Olimpiada ZUS - aż 21 szkół z Wielkopolski powalczy w półfinale

Znane są już zespoły zakwalifikowane do II etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W półfinale powalczy 21 zespołów z Wielkopolski.
 
W Wielkopolsce do pierwszego etapu Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" przystąpiło 1884 uczniów z 75 szkół ponadpodstawowych, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Lekcje z ZUS".
 
 
 
 
 
 
 
Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które będą reprezentować szkoły w etapie wojewódzkim. 
W naszym województwie do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 21 szkół ponadpodstawowych. Są wśród nich szkoły z Leszna, Kępna, Kościana, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Gostynia, Rawicza, a także z Poznania, Wągrowca, Kleczewa, Konina, Wrześni, Sompolna, Międzychodu, Swarzędza, Rogoźna, Śremu, Rokietnicy i Nowego Tomyśla. Pełną listę półfinalistów można zobaczyć https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada/i-etap II etap Olimpiady odbędzie się 20 marca 2020 r. w Poznaniu.
 
„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych, zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2013 r. Podczas zajęć młodzież zapoznaje się z podstawami systemu ubezpieczeń społecznych. Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie można znaleźć wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych.
 
 
DO GÓRY