A- A A+

OKULARY DLA AFRYKI - podsumowanie zbiórki

 

Gmina Rawicz była partnerem III Ogólnopolskiej Zbiórki Używanych Okularów "OKULARY DLA AFRYKI", organizowanej przez Fundację Okuliści dla Afryki z siedzibą w Katowicach. Celem tej charytatywnej zbiórki było zebranie używanych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych, które trafią do osób potrzebujących w krajach Afryki podczas misji medycznych organizowanych przez Fundację.
 
 
 
 
 
 
 
 
Zbiórka w gminie Rawicz trwała od 10 do 25 września i spotkała się z dużym odzewem. Okulary podarowali głównie mieszkańcy gminy - indywidualnie. Do akcji dołączyły też gminne przedszkola i szkoły. Zbiórkę wspomógł też mieszkaniec Leszna. Wspólnymi siłami zebraliśmy równe 300 sztuk okularów, w tym:
  • 195 sztuk okularów korekcyjnych,
  • 105 sztuk okularów przeciwsłonecznych.
Część zebranych okularów korekcyjnych nie była opisana, dlatego zwróciliśmy się po pomoc do fachowców. Swoją wiedzą i kompetencjami wsparł nas Salon  „Widzi mi się” Optyk J. M. Koszarek z siedzibą w Rawiczu, który bezpłatnie oznaczył moc 73 sztuk okularów.
Niewielka część okularów – 32 szt. ze względu na uszkodzenia nie mogła zostać przekazana do dalszego użytkowania, podobnie jak kilka sztuk samych szkieł, które pozbawione opraw, nie mogły być przekazane na cel zbiórki.
Ostatecznie do organizatorów zbiórki wysłaliśmy paczkę zawierającą 268 sztuk okularów, w tym 177 korekcyjnych i 91 przeciwsłonecznych.  
 
Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy gminy to ludzie o sercach otwartych na drugiego człowieka. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 

DO GÓRY