A- A A+

Gmina Rawicz na II miejscu w Polsce

16 października podczas konferencji „Czas wolny Polaków” w Kielcach ogłoszono wyniki rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”.
Jego organizatorem jest "Dziennik Gazeta Prawna" a partnerem merytorycznym CentroPolis. Partnerami konferencji były Targi Kielce oraz Polska Organizacja Turystyczna.
 
Gmina Rawicz zajęła II miejsce w kraju wśród gmin miejsko - wiejskich. Wyróżnienia przyznawane są polskim samorządom odznaczającym się dużym zaangażowaniem w zakresie wspierania kultury fizycznej, upowszechniania sportu i rekreacji ruchowej oraz dofinansowania zadań związanych z aktywnością ruchową społeczeństwa. Pod uwagę wzięto m.in. programy stypendialne dla dzieci i młodzieży, inwestowanie w infrastrukturę sportową, w tym budowę ścieżek rowerowych czy też wydarzenia sportowe integrujące mieszkańców. W naszej gminie rozwój sportu jest traktowany jako jedno z kluczowych działań podnoszących jakość życia. Wiele inicjatyw realizowanych jest w trosce o rozwijanie "Kuźni sportowych talentów" oraz współdziałanie z NGO dla "Sportowej Gminy Rawicz".
 
 
DO GÓRY