Ostrzeżenie meteorologiczne

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje: WIATR/1 woj. wielkopolskie od 08:00/20.12 do 24:00/20.12.2014 r. kierunek zachodni, prędkość 25-35 km/h, porywy 90 km/h .

 

 

 

 

 

 

Ratusz - III sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz

29 grudnia 2014 roku o godzinie 12:00 w Sali Portretowej rawickiego Ratusza odbędzie się III Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz.
 
 
 
 
 

Informacja dla właścicieli domów mieszkalnych i nieruchomości

Urząd Miejski Gminy Rawicz informuje właścicieli i zarządców lokali nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego Gminy Rawicz że, zgodnie z art.4a znowelizowanej ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. z  2014 r. poz. 150) Gmina ma obowiązek publikowania w wojewódzkim dzienniku urzędowym co roku, do końca pierwszego kwartału roku następnego zbiorczych danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na jej obszarze lub części.
 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Załącznik nr 1.pdf)Załącznik nr 1.pdf[ ]388 kB
Pobierz plik (Załącznik nr 2.pdf)Załącznik nr 2.pdf[ ]547 kB

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego na 2015 rok

Zgodnie z Zarządzeniem nr 5/2014 Burmistrza Gminy Rawicz z dnia 15 grudnia 2014 roku ogłasza się otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na 2015 rok. Termin składania ofert: 9.01.2015 r. Oferty można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz. Szczegółowe informacje wynikają z treści ogłoszenia.

 

 

 

 

Nowe przepisy o prawach konsumenta

Dnia 25 grudnia 2014 roku wchodzą w życie przepisy Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827). Przepisy ustawy dotyczą handlu i usług zarówno w lokalu przedsiębiorstwa jak i poza lokalem przedsiębiorstwa oraz e-handlu.
 
 

Bożonarodzeniowy Jarmark Artystyczny 2014 za nami

Wczoraj, tj. 14 grudnia odbył się Bożonarodzeniowy Jarmark Artystyczny. Nowości w tym roku było wiele. Mieszkańcy mogli spędzić na jarmarku cały dzień. Burmistrz wystąpił na scenie z kolędą.
 

Nowy wzór dowodu osobistego

Z dniem 1 marca 2015 roku zacznie obowiązywać nowy wzór dowodu osobistego. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii, zamieszczamy artykuł opublikowany na portalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w którym wyjasnione są zasady dotyczące m.in. składania wniosków czy unieważniania dowodu. Najwazniejszą rzeczą jest fakt, że dotychczasowe dowody zachowają ważność do upływu terminów w nich określonych - wymiana dokumentów nie będzie konieczna. Polecamy artykuł: link

Małżeńskie jubileusze

W dniach 8.-12.12.2014 w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły sie uroczystości związane z jubileuszami 50. i 60. rocznicy pożycia małżeńskiego. Burmistrz Grzegorz Kubik wręczył Jubilatom listy gratulacyjne i drobne upominki. Dodatkowo, małzeństwa obchodzące 50. rocznicę ślubu, otrzymały z rąk Burmistrza medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małzeńskie. Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wielu szczęśliwych, wspólnie spędzonych lat! 

 

 

Rekordowa akcja zbiórki krwi

11 grudnia 2014 roku odbyła się ostatnia w tym roku gminna akcja zbiórki krwi. Mimo chłodu do akcji przystąpiło 69 dawców, z tego 64 mogło i oddało krew, ustanawiając ewidentny rekord tego roku: 28 litrów 800 mililitrów!!!!! Jedna osoba oddała również krew na szpik. Akcja była dedykowana pacjentom oddziału Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu. DZIĘKUJEMY!!!
 
 
 

Przedświąteczna Kawiarenka NGO

11 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku Kawiarenka NGO. Tym razem w ramach programu LOWES Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Burmistrz Grzegorz Kubik oraz Liderka Lokalna Krystyna Zaporowska wręczyli uczestnikom symboliczne podarunki.
DO GÓRY