A- A A+

Nie marnuj – segreguj!

NIE MARNUJ -> SEGREGUJ to hasło tegorocznej kampanii adresowanej do wszystkich mieszkańców Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Spotkanie w ramach Szczytu Miejskiego "Miasta dla klimatu"

W dniach 5-6 grudnia odbyło się spotkanie 23 miast w ramach Szczytu Miejskiego "Miasta dla klimatu" jako jednego z kluczowych wydarzeń międzynarodowego Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.

Zmiana rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Rawiczu od 17.12.

Od dnia 17.12.2018 r. będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Wprowadzone zmiany:
- dodano przystanki na ul. Sarnowskiej (przy hotelu),
- dodano przystanki na ul. Grota-Roweckiego (przy stadionie),
- zmieniono kilka godzin odjazdu (pod kursy PKP i zakłady pracy).

W piątek 7. grudnia w siedzibie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu został podpisany akt erekcyjny przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków.

Zapisy na półkolonie z przygodą

Miejsko-Gminny Ośrodek wsparcia organizuje Półkolonie z przygodą. Zapisy w dniach 10.-21.12.

Zapisy na spotkania zimowe dla dzieci

Miejsko-Gminny Ośrodek Wsparcia organizuje spotkania zimowe dla dzieci. Zapisy w dniach 10.-21.12.

Obowiązek usuwania nadmiaru śniegu

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rawiczu w związku z możliwością wystąpienia znacznych opadów śniegu, przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o obowiązku usuwania nadmiaru śniegu z dachów, nawisów lodowych, śnieżnych pojawiających się na elementach budynku.

Pomagamy bezdomnym z naszej gminy

Udzielanie schronienia, zapewnienie posiłku oraz niezbędnego ubrania osobom tego pozbawionym należy do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym. Zgodnie z art.48a ust.1 i ust.4 ustawy, udzielenie schronienia następuje przez przyznanie tymczasowego miejsca w noclegowni, schronisku dla osób bezdomnych oraz w ogrzewalni.

Ostrzeżenie meteorologiczne - marznące opady

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach na terenie powiatu rawickiego od godz. 03:00 dnia 01.12. do godz. 12:00 dnia 01.12.2018. Należy uważać na śliskie drogi.

Zarządzenie NR 9/2018 Burmistrza Gminy Rawicz z dnia 28 listopada 2018 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert, którego przedmiotem jest wybór dziennych opiekunów.
DO GÓRY