A- A A+
Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich zaprasza na spotkanie informacyjne.
Wszystkie szczegóły dotyczące progamu i spotkania na załączonym plakacie.
 

Wykonawca robót Spółka TORPOL S.A. informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu Etap I związanej z zamknięciem przejazdu w km 60+209 Kąty-Folwark od 09.12.2019 r. do 20.12.2019 r.

Załączamy mapy zobowiązującą zmianą organizacji ruchu na czas robót. 

 

 

 

Przejście na emeryturę, czy rentę nie oznacza zakazu pracy na niej. Jeżeli chcemy i mamy siłę, to możemy dalej pracować, trzeba jednak pilnować, aby osiągane dochody nie spowodowały obniżenia lub zawieszenia świadczenia wypłacanego przez ZUS.
Limity zarobków zmieniają się co trzy miesiące.
 
 
 
 
 
 
 
Niebawem rozpocznie się rekrutacja do dziesiątej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.
 
Program oferuje szerokie wsparcie uczniom z małych miejscowości oraz rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą uczyć się w najciekawszych liceach i technikach w kraju. Promowane jest zaangażowanie społeczne, tworzenie przestrzeni do rozwoju w szkole i poza szkołą.
 

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV

W Polsce każdego dnia co najmniej 3 osoby dowiadują się, że są zakażone HIV! 
 
22 listopada rozpoczął się Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV, a wraz z nim działania edukacyjno-informacyjne Krajowego Centrum ds. AIDS. Udział w nich weźmie aktor Maciej Musiał, a myślą przewodnią jest zachęcanie Polaków do testowania się w kierunku zakażenia HIV.

Wizyta wolontariuszy Fundacji Euroweek

Dwóch wolontariuszy Fundacji Euroweek gościło w dniach od 20 do 22 listopada 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Masłowie. To kolejna wizyta zagranicznych wolontariuszy w gminnych placówkach oświatowych. 
 
 

Bezpłatne wsparcie w postaci opiekuna dla rodzin osób niepełnosprawnych

Rodziny osób niepełnosprawnych mogą otrzymać bezpłatne wsparcie w postaci opiekuna, który pomoże zadbać o codzienne potrzeby osób ze znaczną niepełnosprawnością, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Program jest realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu ze środków ministerialnych. Mieszkańcy gminy Rawicz, którzy chcą skorzystać ze wsparcia w ramach opieki wytchnieniowej, mogą zgłosić się właśnie do MGOPS. 
 
 

XV Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz - 29 listopada 2019 r.

XV Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz odbędzie się  29 listopada 2019 r. o godz. 13.00  w sali sesyjnej (sala 102) Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz,  ul. Piłsudskiego 21.

 

 

W załączniku planowany porządek obrad. 

Załączniki:
Pobierz plik (Informacja sesja 29.11.2019.pdf)Informacja sesja 29.11.2019.pdf[ ]278 kB
Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawiczu otrzymali wyróżnienie za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie  pomocy społęcznej.
 
 

Urząd Miejski Gminy Rawicz zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu dla uczniów gminnych szkół - „Życzenia z klasą”.

 

DO GÓRY