Spotkanie w Domu Kultury

Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawiczu, gorąco zaprasza emerytów i rencistów Miasta i Gminy Rawicz na spotkanie w Rawickim Domu Kultury, w dniu 5 listopada br. o godz. 16:00.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje, że w dniach 24 października oraz 7, 17 i 20 listopada 2014 roku odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w gminie Rawicz.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Harmonogram zbiórki.pdf)Harmonogram zbiórki.pdf[ ]90 kB

Dzień Porad Dietetycznych w rawickim szpitalu

Szpital Powiatowy w Rawiczu zaprasza na Dzień Porad Dietetycznych, który odbędzie się w niedzielę 23 listopada 2014 roku. Wskazówek dietetycznych dla pacjentów lub ich rodzin udzieli mgr inż. Hanna Kiałka, dietetyk szpitalny.
 
 

III. Rawicki Półmaraton - zmiany w Regulaminie!

III. edycja Rawickiego Półmaratonu odbędzie się 26 października 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00. Start honorowy - ul. 17 Stycznia.

Październikowa Kawiarenka NGO - konsultacje Programu Współpracy

Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z cyklu Kawiarenka NGO o godzinie 18:00. Podczas spotkania przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne nad programem współpracy na 2015 rok. Miejscem spotkania jest tradycyjnie Galeria Sala Piecowa rawickiego Domu Kultury. Zapraszamy tradycyjnie przedstawicieli zarówno stowarzyszeń, jak i grup nieformalnych.

Porozumienie w sprawie Centrum Integracji Społecznej

13 października 2014 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu nastąpiło podpisanie intencyjnego porozumienia w sprawie uruchomienia na naszym terenie Centrum Integracji Społecznej (CIS).
 

Zawody pływackie osób niepełnosprawnych

W dniu 14.10.2014r. o godzinie 9:00 na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Spokojnej w Rawiczu odbędą się zawody pływackie osób niepełnosprawnych, zrzeszonych w stowarzyszeniach z terenu gminy Rawicz oraz uczestników ośrodków wsparcia z powiatu rawickiego. Zawody są częścią cyklu animacyjnego "Tacy sami", realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu oraz Stowarzyszenia: "Pomocna dłoń" i "Z nadzieją w przyszłość". Zachęcamy do kibicowania!
 
 
 
 

Październikowe zbiórki zużytego sprzętu i wielkogabarytów

24 października br. na terenie Gminy Rawicz odbędą się kolejne objazdowe zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych.

 

Gminny Dzień Edukacji Narodowej i 50-lecie SP4

14 października 2014 roku w rawickim Domu Kultury odbędą się obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej, połączone z obchodami Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego.
 

Zasady bezpieczeństwa w sezonie grzewczym

W związku z nadchodzącym sezonem grzewczym, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu przypomina o zasadach bezpiecznej eksploatacji urządzeń gazowych zasilanych z butli oraz o zagrożeniach pożarowych w sezonie grzewczym. Prosimy o zapoznanie się z załączonymi informacjami.

 

 

DO GÓRY