A- A A+

Zespół ds. Ewidencji i Dowodów Osobistych informuje, że względu na aktualizacje aplikacji ŹRÓDŁO, do końca dnia dzisiejszego, 22 stycznia 2020 r., wydział będzie nieczynny dla interesantów.

Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” - V edycja

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja – Prośrodowiskowa kampania edukacyjnaCelem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

 

 

Od lutego zmiany w „małym ZUS”

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”.
 
Dotychczas z „małego ZUS” mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia. Na przykład w styczniu ulga przysługuje firmom, których przychód wyniósł maksymalnie 67,5 tys. Ale już niedługo ten limit znacząco wzrośnie. Od 1 lutego z „małego ZUS” będzie mógł skorzystać przedsiębiorca, którego przychód z poprzedniego roku kalendarzowego nie przekroczył 120 tys. zł.

Na podstawie art. 9ac ust. 1a z dnia 28 marca 2003 r. - o transporcie kolejowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 710 ze zm.). Wojewoda Wielkopolski zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie zmiany ostatecznej decyzji pozdwolenia na budowę nr 46/Z/17 wydanej w dniu 11 lipca 2017 r. (znak: IR-V.7840.3.109.2016.6). dla inwestycji pn.: "Przebudowa stacji Rawicz od km 62.350 do km 64.440 w zakresie układu torowego, robót odwoniniowych sieci trakcyjnej, obiektów budowlanych, architektury, obiektów inżynieryjnych, elektroenergetyki do 1kV, robót drogowych od km 62.540, usunięcia kolizji elektroenergetycznych, zewnętrznych sieci i instalacji. Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław-Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego - Czempiń".

 

Zostań wolontariuszem i wychowaj szczeniaka, który przygotowuje się do asystowania osobie niewidomej w codziennych czynnościach. Fundacje, które wraz z PFRON współtworzą budowę systemu szkoleń, przeszkolą w okresie realizacji projektu w sumie 48 psów przewodników.

 

Zadaniem wolontariusza będzie zaopiekowanie się szczeniakiem przez pierwszy rok jego życia oraz wychowanie go na posłusznego psa.

Pełna informacja prasowa w załączniku.

 

Załączniki:
Pobierz plik (zostań wolontariuszem.pdf)zostań wolontariuszem.pdf[ ]391 kB

XVIII Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz - 22 stycznia 2020 r.

XVIII Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz odbędzie się 22 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w sali sesyjnej (sala 102) Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz, ul. Piłsudskiego 21.

W załączniku planowany porządek obrad.

 
Załączniki:
Pobierz plik (Informacja o sesji RMGR - 22 I 2020.pdf)Informacja o sesji RMGR - 22 I 2020.pdf[ ]107 kB

Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, publikujemy wyniki III Gminnego Konkursu Plastycznego "Mamo, tato - chcę oddychać czystym powietrzem".

Organizatorzy zapraszają laureatów na  uroczyste wręczenie nagród i dyplomów oraz przedstawicieli szkół  i przedszkoli po odbiór pojemników - 23 stycznia 2020 r. na godz. 9:30 do Galerii Na Piętrze w Szkole Podstawowej w Sierakowie.

 

Informujemy o bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ. 

 

Na podstawie art. 37  ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 roku Prawo wodne (Dz. U. z 2018 roku, poz. 2268 z późń. zm.)  Burmistrz Gminy Rawicz podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały Rady Miejskiej Gminy Rawicz wraz z załącznikami w sprawie określenia wykazu kąpielisk oraz sezonu kąpielowego na terenie Gminy Rawicz w 2020 roku. W związku z powyższym  Burmistrz Gminy Rawicz zawiadamia wszystkich zainteresowanych o możliwości wnoszenia uwag oraz propozycji zmian do projektu uchwały.
 
 
 
 
 
 

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w Rawiczu

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DIAGNOSTYKA-LARGO reazlizuje Program Wykrywania Raka Piersi metodą mammografii przesiewowej finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na bezpłatne badania mammograficzne zaproszone są Panie w wieku 50-69 lat (badanie przsługuje co 2 lata). 

 

 

 

DO GÓRY