Gmina Rawicz jako pierwsza w Wielkopolsce w programie "Domofon ICE"!

29 października 2014 roku w rawickim Domu Kultury, w godzinach 9:00-12:00 odbędzie się uroczysta gala, inaugurująca program "Domofon ICE" w gminie Rawicz. Szkoła Podstawowa nr 5, SP w Masłowie, SP w Zielonej Wsi a także SP w Słupi Kapitulnej będą pierwszymi placówkami, objętymi tym programem w województwie wielkopolskim.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Domofon ICE.pdf)Domofon ICE.pdf[ ]377 kB

Informacja dla podróżujących

Informacja dla osób powracających z regionu Afryki Zachodniej; Gwinea, Liberia, Sierra Leone, Nigeria. Od lutego 2014 r. występują zachorowania na gorączkę krwotoczną Ebola w państwach Afryki Zachodniej.

Początek choroby jest nagły i charakteryzuje się objawami grypopodobnymi. Więcej informacji w załączniku poniżej.
 
 
 
 
 
 
 
Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka_dla_podrozujacych_28.08.2014.pdf)Ulotka dla podróżujących[ ]237 kB

Planowane wyłączenia energii elektrycznej w gminie Rawicz

Planowane wyłączenia prądu - gmina Rawicz:

 

  • w dniach: 2014-10-28
  • w godzinach: 08:00-13:00
  • miejscowość: Szymanowo, numery: 45, 45a, 45b, 45c, 45d, blacharstwo samochodowe, 46, gospodarstwo Agrovit
 

Spotkanie w Domu Kultury

Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawiczu, gorąco zaprasza emerytów i rencistów Miasta i Gminy Rawicz na spotkanie w Rawickim Domu Kultury, w dniu 5 listopada br. o godz. 16:00.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego informuje, że w dniach 24 października oraz 7, 17 i 20 listopada 2014 roku odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w gminie Rawicz.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Harmonogram zbiórki.pdf)Harmonogram zbiórki.pdf[ ]90 kB

Dzień Porad Dietetycznych w rawickim szpitalu

Szpital Powiatowy w Rawiczu zaprasza na Dzień Porad Dietetycznych, który odbędzie się w niedzielę 23 listopada 2014 roku. Wskazówek dietetycznych dla pacjentów lub ich rodzin udzieli mgr inż. Hanna Kiałka, dietetyk szpitalny.
 
 

III. Rawicki Półmaraton - zmiany w Regulaminie!

III. edycja Rawickiego Półmaratonu odbędzie się 26 października 2014 r. (niedziela) o godz. 10:00. Start honorowy - ul. 17 Stycznia.

Październikowa Kawiarenka NGO - konsultacje Programu Współpracy

Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z cyklu Kawiarenka NGO o godzinie 18:00. Podczas spotkania przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne nad programem współpracy na 2015 rok. Miejscem spotkania jest tradycyjnie Galeria Sala Piecowa rawickiego Domu Kultury. Zapraszamy tradycyjnie przedstawicieli zarówno stowarzyszeń, jak i grup nieformalnych.

Porozumienie w sprawie Centrum Integracji Społecznej

13 października 2014 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rawiczu nastąpiło podpisanie intencyjnego porozumienia w sprawie uruchomienia na naszym terenie Centrum Integracji Społecznej (CIS).
 

Zawody pływackie osób niepełnosprawnych

W dniu 14.10.2014r. o godzinie 9:00 na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Spokojnej w Rawiczu odbędą się zawody pływackie osób niepełnosprawnych, zrzeszonych w stowarzyszeniach z terenu gminy Rawicz oraz uczestników ośrodków wsparcia z powiatu rawickiego. Zawody są częścią cyklu animacyjnego "Tacy sami", realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu oraz Stowarzyszenia: "Pomocna dłoń" i "Z nadzieją w przyszłość". Zachęcamy do kibicowania!
 
 
 
 
DO GÓRY