Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz

1 grudnia 2014 r. o godz. 15:00 w sali 102 Urzędu Miejskiej Gminy Rawicz przy ul. Piłsudskiego 21 odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz.

 

Mammobus w Rawiczu

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!
 
W dniu 11 grudnia 2014r. mammobus kolejny raz odwiedzi Rawicz. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. 

Zbiórka krwi

Gmina Rawicz wraz z Zarządem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zarządzie Rejonowym PCK w Rawiczu organizuje gminną akcję zbiórki krwi.

Komunikat Urzędu Stanu Cywilnego w Rawiczu

Informujemy, że z powodu prac remontowych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rawiczu, w dniach 24.-25.11.2014 roku załatwiane będą wyłącznie sprawy bieżących zgonów. Za utrudnienia przepraszamy.
 
 
 
 
 

Pierwszy odwiert w poszukiwaniu gazu ziemnego

20 listopada 2014 roku firma Palomar Natural Rerources zorganizowała event z okazji wykonania pierwszego odwiertu w poszukiwaniu gazu ziemnego w okolicach Szymanowa. To pierwszy odwiert wykonany przez tę firmę w Polsce. Zaproszonych gości powitał John Buggenhagen, prezes spółki Palomar Natural Resources oraz Alicia Branch, manager firmy na Polskę.
 

Autobus Energetyczny odwiedzi Rawicz

W najbliższą niedzielę, 23 listopada 2014 roku, w godzinach 10:00-18:00, Rawicz odwiedzi Autobus Energetyczny - ogólnodostępna wystawa z funkcjami praktycznego laboratorium, w którym przedstawione są nowoczesne, energooszczędne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej. Obecni na pokładzie autobusu eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. będą udzielać informacji oraz odpowiadać na pytania odwiedzających związane z oszczędzaniem energii i wody, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz gospodarowaniem odpadami.
 

Planowane wyłączenia prądu w gminie Rawicz: 2014-11-20

Planowane wyłączenia prądu w gminie Rawicz w dniu 2014-11-20:
 
 
 

Bezpłatny kurs komputerowy

Centrum Nauki Języków Obcych NORTON I z Krakowa organizuje bezpłatny kurs komputerowy, który odbywać się będzie w Gimnazjum w Sierakowie od listopada 2014 roku do kwietnia 2015 roku.  Kurs skierowany jest do osób dorosłych, od 25. do 49. roku życia z wykształceniem co najwyżej średnim oraz osób od 50. do 64. roku życia uczących się, bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo lub osób pracujących - w tym rolników. Kurs organizowany jest w ramach projektu "Podnoszenie kompetencji ICT mieszkańców małych miejscowości Wielkopolski" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

Planowane wyłączenia prądu w gminie Rawicz w dniu 2014-11-19

Planowane wyłączenia prądu w gminie Rawicz w dniu 2014-11-19:

Podsumowanie 24h Rawickiego Festiwalu Sportu w roku 2014

12 listopada 2014 roku w Kawiarni Artystycznej "W Starym Kinie" odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji 24h Rawickiego Festiwalu Sportu.
 
 
 
DO GÓRY