A- A A+

Spotkanie z rawickimi przedsiębiorcami

Burmistrz Grzegorz Kubik zaprasza rawickich przedsiębiorców na cykliczne spotkanie, które odbędzie się 17 września 2015 (czwartek) w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz.

XI Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz

Uprzejmie informuję, że XI Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz, odbędzie się 9 września 2015 roku o godz. 12.00 w Sali Sesyjnej 102 Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz przy ul. Piłsudskiego 21 w Rawiczu.
 

Centra obsługi przy urzędach skarbowych

1 września 2015r. w pierwszych 50 urzędach skarbowych w kraju, w tym w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu, uruchomione zostały centra obsługi. To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy mogą załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy. Także od 1 września mikroprzędsiębiorca w centrach obsługi może skorzystać z pomocy asystenta podatnika. 

Zmarł Sebastian Majewski

W dniu wczorajszym zmarł nasz przyjaciel, kolega, wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz – Sebastian Majewski. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.
 
 
Burmistrz Gminy Rawicz oraz pracownicy Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz

 

Komunikat ws. suszy

W związku z  opracowanym  raportem nr  10 przez Instytut  Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, tj. dla okresu od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 roku, informuję, że na terenie miasta i gminy Rawicz stwierdzono zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej dla podanych niżej gatunków roślin uprawnych:

Co eksporter wiedzieć powinien? - cykl bezpłatnych spotkań

Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla przedstawicieli przedsiębiorstw pn. „Co eksporter wiedzieć powinien?”.
Załączniki:
Pobierz plik (Agenda-Leszno-9.09.15.pdf)Agenda-Leszno-9.09.15.pdf[ ]553 kB
Pobierz plik (Formularz zgłoszeniowy.pdf)Formularz zgłoszeniowy.pdf[ ]141 kB

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich: 2015-09-11

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne indywidualne konsultacje, które odbędą się 11 września 2015 r. w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz (pok. 101) w godzinach 08:30-14:00. 

Ostrzeżenie meteorologiczne 1/2.09.2015

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega: burze z gradem w nocy z 1 na 2.09, opady deszczu do 30mm, porywy wiatru do 80km/h.

 

Inauguracja roku szkolnego

Dnia 1 września 2015 roku rozpocznie się kolejny rok szkolny. W tym roku, uroczystość inauguracji roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 3 w Rawiczu o godzinie 12:30. Podczas spotkania Burmistrz Gminy Rawicz wręczy nauczycielom stopnie awansu zawodowego i nagrody jubileuszowe pracownikom oświaty. 

 

1 września rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Pamiętając o tych, którzy przeżyli okrucieństwa II Wojny Światowej oraz o tych którzy podczas niej oddali swoje życie, o godzinie 12.00 Burmistrz Gminy Rawicz wraz z Wicestarostą Rawickim złożą wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza. Zapraszamy do przyłączenia się do uroczystości i prosimy o chwilę zadumy i refleksji w ten szczególny dzień.   

 

DO GÓRY