Inicjatywa lokalna - konsultacje publiczne projektu uchwały

Burmistrz Gminy Rawicz informuje, że w dniach od 10 do 25 marca 2015 roku przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia trybu i kryteriów realizacji zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Celem konsultacji jest zebranie propozycji, uwag i opinii dotyczących uchwały. W konsultacjach mogą wziąć wszyscy mieszkańcy gminy.

VI Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz

4 marca 2015 r. o godz. 12:00 w sali 102 Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz przy ul. Piłsudskiego 21 odbędzie się VI sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz.

Dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne indywidualne konsultacje, które odbędą się 6 oraz 20 marca 2015 r. w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz w godzinach 08:30-14:00. 
 
 
 

Zakończenie testów. Ważna informacja.

Mamy przyjemność poinformować, że firma Palomar Natural Resources planowo zakończy testy przypływu gazu mające na celu określenie charakterystyki i składu chemicznego surowca oraz potencjału produkcyjnego złoża.

Kandydat na sekretarza wybrany

Elżbieta Pawlak wygrała konkurs na stanowisko Sekretarza Gminy Rawicz. Kandydatka funkcję ma objąć w połowie marca. Do grudnia 2014 r. w Borku Wielkopolskim była zarazem zastępcą burmistrza, sekretarzem, jak i zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Obecnie w Borku Wlkp. pełni funkcję sekretarza i jak deklaruje, chce się zawodowo rozwijać i podjąć nowe wyzwania.
 
 

Rozpoczęcie remontu ratusza

Rozpoczął się remont rawickiego ratusza. Ustawiono ogrodzenie budynku od strony wschodniej, południowej i północnej oraz pierwsze rusztowania.
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2015 roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poniżej zamieszczamy plakat informujący o uroczystościach zaplanowanych na ten dzień w Gminie Rawicz.

Mammografia z Muszkieterami

Dziś, 23 lutego 2015 roku mieszkanki gminy Rawicz mają okazję poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché już po raz ósmy organizują mobilny program profilaktyki raka piersi. 
 

Zmiana siedziby Urzędu Stanu Cywilnego!

Od poniedziałku, 23 lutego 2015 r., rawicki Urząd Stanu Cywilnego będzie mieścił się przy ul. Piłsudskiego 19 w pomieszczeniach dotychczasowego Biura Dowodów Osobistych. USC został połączony z Wydziałem Spraw Obywatelskich. 

Godziny pracy Urzędu Stanu Cywilnego w dniu 2015-02-20

Uwaga! Ze względu na zmianę systemu informatycznego, Urząd Stanu Cywilnego jest dziś czynny do godziny 12:00.

 

 
DO GÓRY