Rzecznik dla MŚP

30 kwietnia wprowadzona została instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Ma on stać na straży praw przedsiębiorców. Na jego wniosek każdy minister będzie musiał wyjaśnić najtrudniejsze przepisy. Rzecznik będzie opiniował akty prawne ważne dla przedsiębiorców oraz ma być bezstronny i apolityczny. Czy funkcja Rzecznika MŚP będzie realną pomocą, okaże się zapewne w trakcie działania. Niewatpliwym atutem instytycji jest fakt, że Rzecznik stanie się łącznikiem między organami prawa a przedsiębiorcami co zapewne stanie się zachętą do podejmowania dyskusji w tematach ważnych dla przedsiębiorców.

 

Tworzymy mapę z punktami gastronomicznymi w mieście

Wkrótce wakacje. Czas wolny, zwiększony przepływ turystów, którzy odwiedzać będą nasze piękne miasto, zwiedzać jego zabytki, planty. 

Z myślą zarówno o naszych mieszkańcach, jak i osobach, które będą w Rawiczu po raz pierwszy tworzymy mapę miejsc, w których będą mogli odpocząć, czy zjeść coś pysznego. Zapraszamy wszystkich rawickich restauratorów i gastronomików do współpracy.

Konsultacje w ramach Punktu Informacyjnego FE - 22.06.18

Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy oraz Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie zapraszają wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne indywidualne konsultacje, które odbędą się 22.06.2018 r., w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz (sala 101) w godzinach 09:00-13:00. 

 

 

Ulga na start dla przedsiębiorców

Warto wiedzieć:

Prawo przedsiębiorców wprowadziło sześciomiesięczną ulgę w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne dla nowych przedsiębiorców oraz ponownie podejmujących działalność.

Sprawdź kto może z niej skorzystać.

DO GÓRY